0
Your Cart

Labas!

Aš – Sandra. Kai gūdžiais 2010-aisiais per pirmąją sesiją (studijavau architektūrą) įsidarbinau projektų rengimo asistente pusei etato, negalvojau, kad tai bus kažkas daugiau už laikiną darbelį ir papildomas pajamas. Šiaip ar taip, sritis ne itin susijusi su studijų tema. Bet taip tame “laikinam darbe” ir pasilikau, o per tą laiką augo ne tik atsakomybės (iš asistentės palaipsniui tapau projektų administravimo direktore, o vėliau –  ir partnere), bet ir praktikos, žinių, įgūdžių bagažas. Dirbau su įvairiais projektais, klientais, vadovavau komandai, kūriau įrankius ir priemones, tobulinau veiklos procesus. Tačiau neapleidau ir savo kūrybiškosios pusės: per visą tą laiką dalyvavau įdomiuose projektuose (tapau Kauno fotografijos žurnalo Kaunui “Į” vieno numerio bendraautore, dalyvavau kuriant subjektyvų Kauno atlasą, sukūriau instaliaciją viename iš Fluxus festivalių), savanoriavau, sukūriau žaislą, knygelę vaikams, kurį laiką veikiau kaip bendruomenės fasilitatorė vienoje iš Kaunas2022 programų, organizavau ir dalyvavau įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse. Žinoma, skyriau dėmesio ir studijoms, papildomam tobulėjimui (kursams, seminarams, knygoms ir pan.)

Akivaizdu, kad interesų, norų ir tikslų man niekada netrūko. Laikas ir gebėjimas suderinti kartais labai skirtingas veiklas vienu metu – kitas klausimas. Per visą darbinę ir kūrybinę praktiką teko išbandyti kone visas produktyvumo metodikas, patarimus, hack’us. Buvo ir labai gerų, šviesių, produktyvių laikotarpių, ir nusivylimų, perdegimo, streso. Supratau, kad svarbu ne tik mokėti dirbti ir veikti produktyviai, bet ir labai gerai žinoti, kam noriu skirti savo laiką, o ką palieku stalčiuje “galbūt kada nors, bet ne dabar”. Teko ir šiek tiek prafiltruoti visų savo veiklų ir užsiėmimų sąrašą. Šiandien jau galiu pasidžiaugti, kad turiu atsirinkusi nusistovėjusias MAN veikiančias taisykles ir praktikas, žinau, ko noriu, ko mano įgūdžiai yra verti ir jau nebelipu ant tų pačių grėblių (na, beveik nebelipu).

12 gerų mėnesių sukūriau tam, kad galėčiau dalintis sukaupta patirtimi, turimomis ir vis atnaujinamomis žiniomis ir tam tikromis įžvalgomis, kurios padėtų lengviau atrasti ir įtvirtinti būtent TAU veikiančias praktikas ir įpročius. Tam, kad darbas netrukdytų gyvenimui, gyvenimas – darbui, o laiko užtektų viskam*.

Efektyvumo,  darbo, savo pašaukimo atradimo, skirtingų veiklų derinimo, balanso temomis internete ir soc. medijose gausu įvairių patarimų, mokymų, guru, koučerių ir dvasinių mokytojų. Atrodo, kad dažnai informacija ir komunikacijos turinys svyruoja tarp dviejų kraštutinumų – toksiško produktyvumo (tu privalai norėti, siekti, laužti save padaryti vis daugiau ir geriau, per jėgą laikytis vienų ar kitų taisyklių, nuolat kažkam kažką įrodinėti ir varžytis) ir dieviško nušvitimo (vien tik omm, pozityvumas, meditacijos, daug litrų vandens, afirmacijos, ritualai ir žinutės visatai). Visgi mano kasdienybė dažniau įkrenta kažkur į vidurį tarp šių dviejų polių: truputį susivėlusi, kartais tingi, klystanti, netobula. Bet visada atlaidi sau ir kitiems. Tikiu, kad taip jaučiuosi ne tik aš.

Jeigu mano požiūris tau artimas – kviečiu skaityti 12GM tekstus, prenumeruoti naujienlaiškį, sekti 12GM socialiniuose tinkluose ar parašyti man, jei turi klausimų, temų ar komentarų. Na ir žinoma –  išmėginti tuos 12GM produktus, kurie TAU padėtų sėkmingai derinti skirtingas gyvenimo sritis ir mėgautis viskuo, ką darai.

* – kas svarbu.

Susisiekime:

Reikalingas tam, kad galėtume susisiekti su Jumis ir atsakyti į gautą užklausą